Dzieci kochają przygody. Maluchy w każdym wieku kochają odkrywanie tajemnic. Tak, może nie do końca mogą brać udział w niebezpiecznych przygodach w życiu oczywistym, ale zawsze można podsuwać im jakieś ciekawe książki do czytania. W szczególności, jeżeli ktoś chce znaleźć fajny prezent na komunię dla chłopca (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie). Przygodowe książki będą dla nich bardzo ciekawą inspiracją.

“Harry Potter i Czara Ognia”

Harry bardzo się cieszy, że Syriusz Black został odnaleziony i jego tajemnica została wyjaśniona. To jego ojciec chrzestny, który od tej pory będzie go wspierał. Tak jest, kiedy Harry razem z przyjaciółmi wraca do szkoły. Wielkim wydarzeniem jest Turniej Trójmagiczny. Uczniowie z dwóch innych szkół magicznych przybywają po to, aby wziąć udział w turnieju, który zawsze jest wielkim wydarzeniem w świecie magicznym. Na tyle, że na bieżąco zawsze zdawana jest z niego relacja dziennikarska dla innych czarodziejów. Losowanie przedstawicieli odbywa się przy pomocy specjalnej czary ognia. Do udziału w turnieju mogli zgłosić się tylko uczniowie najstarszych klas. Harry razem z młodszymi uczniami niestety mógł tylko obserwować losowanie przedstawicieli z poszczególnych szkół. Kiedy trójka uczniów została już wylosowana wszyscy chcieli rozejść się do domów. Nagle czara ognia wyrzuciła karteczkę z czwartym nazwiskiem. Wskazywała ona na Harrego Pottera. On też miał wziąć udział w turnieju. Dlaczego? Kto chciał, aby młody czarodziej wziął udział w walce, która mogła kogoś kosztować życie?

“Harry Potter i Zakon Feniksa”

Po wydarzeniach, jakie miały miejsce w czasie trwania Turnieju Trójmagicznego, wszyscy uważają, że Harry kłamie. Twierdzi on, że Lord Voldemort żyje, ale jakoś nikt nie jest w stanie mu uwierzyć. Tylko, że wydarzenia z ostatnich czasów pokazują, iż coś faktycznie musi wisieć w powietrzu. Tylko oficjalnie Ministerstwo Magii do niczego się nie przyznaje. W tym czasie, w tajemnicy zostaje utworzony Zakon Feniksa, którego celem jest walka ze złem. Nikt nie może dowiedzieć się o istnieniu takiego zgrupowania. Należą do niego wszystkie osoby, jakie Harry zna i lubi, m.in. rodzice Rona, Syriusz Black, Dumbledore i jeszcze kilka innych osób. W szkole panuje coraz bardziej napięta atmosfera. Niektórzy uczniowie uważają, że to Harry odpowiedzialny jest za śmierć Cedrika. Inni mu wierzą. Rok szkolny pokazuje, że dzieje się dużo. Ale dopiero pod koniec roku znowu dojdzie do ekscytujących wydarzeń, które poniosą za sobą nawet kolejne ofiary śmiertelne.

Patrycja