Na ogół zaraz po Świętach Wielkanocnych, w sklepach pojawiają się prezent na komunię dla chłopca. Rodzice, babcie, dziadkowie, wujkowie, ciocie i wszystkie inne osoby, jakie mają w planach takie uroczystości w najbliższym czasie, szukają ciekawych inspiracji w ramach swojego budżetu finansowego. Pamiętajmy o tym, że jest to wydarzenie duchowe, więc nie starajmy się zasypywać dzieci drogimi prezentami, których cena przekracza czasem zbyt wielką ilość zer. Dziecko ucieszy się nawet wtedy, kiedy otrzyma od bliskiej osoby fajną książkę do przeczytania. Po książkach z reguły się nie pisze, ale zawsze można w środku umieścić jakąś ciekawą dedykację dla pociechy.

“Magiczne drzewo. Tom 1. Czerwone krzesło”

Jedna z książek, która już od kilku lat obecna jest na rynku, zapewniając dzieciom wspaniałą lekturę. Seria o “Czerwonym krześle” została napisana przez Andrzeja Maleszkę. Pierwszy tom został tak ciepło przywitany, że dzieci chciały jeszcze więcej i więcej. Wszystko zaczęło się od pewnego drzewa, które miało już swoje lata. Nikt nie wiedział, że owo drzewo miało magiczne właściwości. Pewnego dnia nad krajem zebrała się potężna burza, która powaliła owo drzewo. Drewno nie zmarnowało się w żaden sposób. Zostało ono wykorzystane do stworzenia różnego rodzaju przedmiotów – w tym chociażby do tytułowego czerwonego krzesła. Ten oto mebel trafił do domu Tosi, Filipa oraz Kukiego. Dzieciaki nawet nie wiedziały, że ten tak niepozornie wyglądający mebel, tak namiesza w ich życiu. I to na dodatek w taki sposób, że dzieci będą musiały wyruszyć na ekspedycję ratunkową. Tylko jak odwrócić zaklęcie, które dzieci wypowiedziały? Czy rodzeństwo na nowo odzyska swoich rodziców?

“Tajemniczy ogród”

Jedna z najbardziej niezwykłych książek, jakie ukazała się wiele lat temu. Frances Hodgson Burnett zaprasza do świata, gdzie niczego tak do końca nie można być pewnym. Mała Mary Lennox boleśnie przeżyła stratę swoich rodziców. Byli oni dla niej najważniejsi. Teraz dziewczynka zostaje oddana pod opiekę swojego wuja, który mieszka w dalekiej Anglii. W ten oto sposób bohaterka trafia do domu ponurego, ciemnego, który nie robi na niej dobrego wrażenia. Podobnie jak jej wuja. Dziewczynka może robić wszystko, oprócz wchodzenia do ogrodu. Mary już wie, że nie będzie miała w tym domu łatwego życia. Wuj się prawie nią nie interesuje. Dziewczynka nawet nie wie, że już niedługo, całkiem blisko przeżyje najlepszą przygodę swojego życia, a to wszystko za sprawą małego ptaszka.

Patrycja